Çello Kursu

Çello kursu İzmir de, Galaksi Sanattan Alınır!

Çello fiyatlarını, çello kursu fiyatlarını,  0507 314 36 64 numaralı telefondan Whatsapp veya arama yoluyla bize ulaşarak öğrenebilirsiniz! İstediğiniz her şeyi korkmadan sorabilirsiniz, biz size bilgi vermekten mutluluk duyarız.

Çello Kursu İzmir Buca derslerin nasıl işlendiğini, öğrenmek çok kolay! Hemen bizi Arayın!

Çello Kursu İzmir de uygun fiyatlar
Bütçe Dostu Çello Kursu

Çello Kursu İzmir ile birlikte stesten uzaklaşıp, notaların büyüsüne kapılabilirsiniz!

Şimdi Biraz Çello Hakkında Bilgiler Edinelim!

Yüzyıllardır sesiyle insanları büyüleyen bu enstrümanı çalmak hiçte zor değil. Üzerinde yeterli vakit harcanırsa, bir profesyonel gibi çello çalmak mümkün.

Çello 16. Yüzyılın başlarında Fransa’da ortaya çıkmaya başlamış olan yaylı bir enstrümandır.  Yaylı ailesinin atası kabul edilen ve perdeli bir enstrüman olan Viola De Gamba günümüze kadar gelişerek en son hali olan Çello meydana gelmiştir. Şekli kadın vücuduna benzetilir ve insan sesine en yakın ses çıkaran müzik aleti olarak bilinir.  Orta kısmında iki adet f harfine benzeyen ses deliği bulunmaktadır.

Çello ilk ortaya çıktığı zamanlarda orkestralarda bas sesleri desteklemek adına kullanılmıştır. Bu müzik aletinin bilinirliğinin artması ve kendi başına kabul görmesi ise 18. Yüzyılın başlarına dayanmaktadır.

Viyolonsel (çello), keman viyola ve kontrbas ile aynı aileden gelmektedir. Tellerinin adları ise bastan dize doğru Do, Sol, Re ve La olarak sıralanmaktadır.

Çello Kursu almak çok kolay
Kolaylıkla Çello Öğrenebilirsiniz!

Çello Kursu İzmir Buca ile Eğlenerek Öğrenin!

 Peki Bu Çello Nasıl Çalınır?

Bütün müzik aletlerinde olduğu gibi öncelikle doğru ses çıkarabilmek için akordunun doğru olduğundan emin olmamız gerekir. Bunun için karar sesi verebilecek bir müzik aleti, akord cihazı ve ya akord programları gerekmektedir. Teller akord cihazında sırasıyla Do, Sol, Re, ve La notasının harf karşılığı olan C, G, D ve A ile gösterilmekte ve buna göre akord yapılmaktadır.

Tüm telli çalgılarda olduğu gibi çello akordu da sap kısmında bulunan kulak veya burgu adı verilen kısımdan yapılmaktadır. Akord sırasında ulaşmak istenilen notaya giderken ilk etapta kulaklar, daha sonra da fix adı verilen ve hassas ayar yapmaya yarayan metal parçaları kullanılmaktadır.

Çalarken başparmak dışında kalan diğer parmaklar kullanılmaktadır. Başparmak ilk zamanlarda pek kullanılmaz ve ilerleyen seviyede dahil edilir . Parmaklar tuşe adı verilen siyah bölgeye konarak arşe yardımı ile çalınır. Arşe iki uçtan gerilmiş ve üzerinde kıllar olan bir yaydır. Ve bu kıllar gevşetilip tekrar sıkılabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede çalınmadığı zamanlarda arşe gevşetilip üzerinde bulunan kılların daha uzun süreli ve sağlıklı kalması sağlanabilir.

Öğrenme Garantili Çello Kursu
Öğrenme Garantili Çello Kursu

Çello Çalması Zor mudur?

Çello, çalması düşünüldüğü kadar zor bir müzik aleti değildir.  Öncelikle sabır ve düzenli çalışma ile sanıldığının aksine kolaylıkla öğrenilebilir. Her müzik aletinde olduğu gibi çelloda da özveri ve çalışma önemlidir. Eğer yeterince üzerine düşerseniz her enstrüman gibi çelloyu da kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Öğrendikçe çelloya daha da aşık olacaksınız! (:

Çelloya Kaç Yaşında Başlanır?

İzmir Çello Kursuna istenilen her yaşta başlanabilir. Çellolar çok farklı boyutlarda üretilmektedir. Yetişkinler için standart çellolar kullanılırken çocuklar için de kendi fiziksel özelliklerine uygun çello bulunmaktadır. Bu nedenle küçük yaşlarda da çelloya başlayabilmek mümkündür. Siz yeter ki isteyin!

Ne Kadar Sürede Çello Çalmayı Öğrenirim?

Yaylı bir enstrümanda yay tutuş tekniği ve yay çekme oldukça önemlidir. İlk etapta bunlarla ilgili egzersizler yaptıktan sonra 3 ay içerisinde kendi çalışmanıza da bağlı olarak basit parçalar çalmaya başlayabilirsiniz. Gelişiminiz sizin isteğiniz ve devamlılığınızla doğru orantılıdır.  Düzenli çalışarak istediğiniz şekilde ilerleyebilirsiniz. Sadece sizden beklediğimiz sabır ve çalışmak. Emin olun gerisini eğitmenlerimiz halledecek ve yaşadığınız ilerlemeye siz bile inanamayacaksınız. Çalışmak, Çalışmak ve Çalışmak!

Çello Kursu izmir de sosyal ortam
Stressiz Kurs Ortamı!
Herkes Çello Çalabilir mi?

Genç öğrenciler veya çocukların başlangıçta oldukça fazla avantajı olsa da isteyen herkes çello çalabilir. Bunun için planlı bir çalışma sistemine kendinizi alıştırmanız gerekmektedir ve tabi ki profesyonel bir eğitmenden çello dersi almalısınız.

Kurs İçin Çello Almam Gerekli mi?

Galaksi Sanatta ki bütün enstrümanlar öğrencilerin kullanımına açıktır. Yani eğer isterseniz ders saatleri dışında da istediğiniz gibi gelip çalışabilirsiniz. Fakat eğer merkezimize gelmeye vaktiniz yoksa bi çello edinmenizi öneririz çünkü, görmüş olduğunuz konuları evde enstrümanınızla tekrar etmeniz gerekecektir. Bu nedenle sizi çalışmak için ya merkezimize çağırıyoruz ya da çello almanızı öneriyoruz! 🙂

Çello Kursunda Sadece Enstrüman mı Öğreneceğim Yoksa Nota da Öğrenecek miyim?

Galaksi Sanat Merkezi’nde kesinlikle kara düzen bir eğitim verilmemektedir. Kurs merkezine girdiğiniz andan itibaren profesyonel bir müzik eğitimi alacaksınız ve burdan çıktığınızda profesyonel müzisyenlere taş çıkartacaksınız!

Galaksi Sanat Merkezi’nde Çello Kursu Eğitmenleri Kim?

Bünyemizde ki bütün eğitmenlerimiz alanında diploma sahibi ve profesyonel eğitmenlerdir. Galaksi Sanat, sadece profesyonel eğitmenlerle çalışır. Bu nedenle kendinizi veya çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz!

Galaksi Sanat Nerede?

Şirinyer merkezdeyiz. Otobüs duraklarına yaklaşık 2 dk, Şirinyer İzban durağına ise 8 dk yürüme mesafesindeyiz. Ayrıca dolmuş ile de ulaşım sağlayabilirsiniz dolmuşlar da önümüzden geçmektedir. Gaziemir, Üçyol, Hatay, Göztepe, Alsancak gibi her yerden kolaylıkla merkezimize gelebilirsiniz. Yani bize ulaşmak sandığınızdan çok daha kolay. (:

Çello Kursu İzmir Buca sayesinde isteyen herkes çello çalabilir!

Galaksi Sanat’ın kapısından içeriye girdiğiniz andan itibaren sizi, güleryüz, muhteşem duvar resimleri, sıcak çay ve kahve, güzel müzik ve tabi ki mükemmel bir eğitim bekliyor! (:

Çello satın almak, ucuz çello fiyatlarını öğrenmek ve Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu oluşturmak için, 0507 314 36 64 numaralı telefondan Çello Kursu İzmir Buca‘ya ulaşabilirsiniz. Sanatla kalın!