Fotoğrafçılık Kursu

Profesyoneller gibi fotoğraf çekmek istiyorsunuz ama nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz! 

Fotoğrafçılık Kursu, sanılanın aksine uzun süreç gerektiren bir kurstur. Profesyonel fotoğraf eğitimcileri tarafıdan verilmelidir. Kullandığınız fotoğraf makinasının özelliklerini çok iyi bilmelisiniz. Aldığınız fotoğrafçılık eğitimi bu şekilde başlamalıdır. Fotoğrafçılık Kursu İzmir size profesyonel bir eğitim vermek için burada!

Fotoğrafçılık Kursu İzmir hakkında bilgi almak, fotoğrafçılık dersleri ne şekilde işleniyor öğrenmek ve ücretsiz deneme dersi randevusu oluşturmak için 0507 314 36 64 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz!

Fotoğrafçılık Kursu İzmir Buca size yardımcı olmak için burada!

Fotoğrafçılık Kursu İzmir Buca ile gözünüz gelişsin ve sanatsal görün!

Fotoğraf nedir ?

Fotoğraf kelimesi (Yunanca) photos yani ışık ve graphos yani çizmek anlamına gelen kelimelerin birleşiminden oluşur. İngilizce’de ‘photography’ kelimesinin karşılığıdır. Fotoğraf İngilizce bir kelimedir kökeni ise Yunancadır.  Optik ve kimyasal süreçlerden faydalanarak yüzey üzerinde kalıcı görüntü elde etmeye fotoğraf denir.

Fotoğraf İlk Olarak Nasıl Ortaya Çıktı?

Fotoğraf kelimesi 1840 yılında ilk kez Sir John F. W. Herschel tarafından kullanılmıştır. Yeni yöntemle yüzey üzerinde elde ettiği görüntüye fotoğraf adını vermiştir. İnsanlık tarihinden bu yana gördüğü yansımaları ve gölgeleri bir yüzey üzerinde kalıcı hale getirebilmek için çaba göstermiştir. Bu uğraşlar iki şekilde gelişmiştir. İlki görüntülerin optik ve fizik bilimi yardımıyla yüzey üzerinde nitelikli hale getirilmesi. İkincisi ise optikle elde edilen görüntüleri yüzey üzerinde kalıcı hale getirmek için kimyanın yardımını almaktı. çalışmalar sonucunda görüntü yüzeyde kalıcı hale getirilerek fotoğraf ortaya çıkmıştır.

Fotoğrafın nerede bulunduğu ve fotoğrafçılığın nasıl başladığına dair bir bilgi bulunmamaktadır. Fotoğrafçılığın tarihini Leonardo Da Vinci nin 15.asırda karanlık bir odadaki küçük bir deliğin odanın dışındaki görüntüleri aksettirmesini keşfetmesi ve Cabir İbni Hayyam’ın 8.yyda güneş ışığının Gümüş Nitratı kararttığını bulması fotoğraf tarihi için önemli gelişmeler olmuştur. Tarihte bilinen ilk fotoğraf Joseph Nicephore Niepce’nin odasının camından çektiği doğa fotoğrafıdır.

İnanılmaz bir teknolojiye 19. ve 20. yyda ulaşan fotoğraf sanatı günümüzdeki teknoloji ve yeni makinelerin sağladıkları kolaylıklarla dallara ayrılan bir iş kolu haline gelmiştir. Doğumdan düğüne farklı farklı dallarla meslek olarak tercih edilebilirliği gelişmiştir.

İyi fotoğraf çekmek iyi bir makineden çok sanatçının kadrajına ve üslubuna bağlıdır. Aynı kadraj karşısından aynı makine, fotoğrafı çekene bağlı olarak değişik sonuçlar verir. Fotoğraf çekmek estetik algı ve gözlem gücüne dayanır. Doğru bir eğitimle sizde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Fotoğrafçılık eğitimi ne başlamanızla birlikte gözlem gücünüzün geliştiğini göreceksiniz. Yıl sonu konser ve sergi etkinliğimizde çektiğiniz fotoğrafları sergileme fırsatı bulacaksınız. Fotoğraf çekmeyi seven ve kendisini geliştirmek isteyen her yaştan sanat severi sanat merkezimize bekleriz.

Fotoğrafçılık Kursu İzmir Buca Atölyelerimiz Şu şekildedir,
  • Temel Fotoğrafçılık Kursu
  • Portre Fotoğrafçılığı Kursu
  • İleri Düzey Fotoğraf Kursu
  • Pratik Fotoğraf Kursu
  • Senaryo Kursu
  • Sokak Fotoğrafçılığı Kursu
  • Makro ve Detay Fotoğrafçılı Kursu
  • Fotoğraf Teknikleri Kursu
  • Gece Çekimleri Kursu

İzmir Fotoğrafçılık Kursu hakkında bilgi almak, fotoğrafçılık üzerine sohbet etmek, fotoğraf kursu ücretsiz deneme dersinden yararlanmak için 0507 314 36 64 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Open chat