Keman Kursu

Keman Kursu İzmir Buca hakkında bilgi almak, keman kursu fiyatlarını ve keman fiyatlarını öğrenmek için, 0507 314 36 64 numaralı telefondan bizimle iletişime geçerek, bilgi alabilirsiniz.

eğlenceli keman kursu izmir
Stresten Uzak Kurs Merkezi!

Keman Kursu almak istiyorsunuz fakat aklınızda, ben yapamam, ben çalamam, yeteneğim yok gibi sorularla boğuşuyorsanız, doğru yerdesiniz. Keman Kursu İzmir Buca size kısa zamanda profesyoneller gibi keman çalmayı öğretmek için burada!

Keman Kursu İzmir’in Derslerinde,

  • Yaş sınırımız yok!
  • Haftanın her günü açığız!
  • Her bütçeye uygun ders fiyatları!
  • Öğrenmek isteyen herkes öğrenebilir!
öğrenme garantili keman kursu izmir
Öğrenme Garantili!

Keman Kursu İzmir En Eğlenceli Kurs Merkezidir! 🙂

Keman Kursu İzmir ile ‘Keman Nedir?’ Öğrenelim!

Muhtemelen en çok bilinirliğe sahip orkestra enstrümanı olan Keman, bir yay yardımı ile çalınan telli bir enstrüman olmasına rağmen, yaylı çalgılar kategorisindedir. Keman ailesinin en geniş ses aralığına sahip olan üyesidir. Keman dışında ailenin diğer üyeleri küçükten büyüğe Viola, Çello ve Konturbas’ dır. Keman, kendine has şekliyle 16. yüzyılda Avrupa’da ortaya çıkmıştır. Üzerinde bulunan iki ses deliği “F “ biçimindedir.

Yan taraflarının ortalarında büyük birer girinti vardır. Akçaağaçtan yapılan sapın uç kısmı salyangoz şeklinde kıvrımlıdır. Keman yapılırken, ön kısmı, arka kısımları ve omurgası boş bir kutu oluşacak şekilde bir araya getirilir. Kuyruk kısmına bağlanan dört tel, köprü üzerinden geçer ve perdelerden uzanıp akort anahtarlarına bağlanır. Bu anahtarlar aracılığıyla akort edilir ve parmakların perdelere basılması ile değişik notalar ve tonlar elde edilir.

kolay keman kursu izmir
Sıkmayan, Kolay Dersler!
Keman Kursu İzmir Buca ile eğlenirken öğrenin! İstemek Başarmanın Yarısıdır!

Kemanın 4 teli vardır ve bunlar, pesten tize doğru Sol, Re, La, Mi şeklindedir. İlk kemanlar, Bavyera’ nın Füssen şehrinde ve İtalya’ nın Brescia ve Cremona şehirlerinde ve aynı zamanlarda Paris’ de yapıldı. Teknesinin uzunluğu 36 – 36 cm, toplam uzunluğu da yaklaşık 60 cmdir diyebiliriz.

  1. yüzyılda İtalyan keman ustaları, keman yapımında ilk sırayı Paris’li keman ustalarına kaptırdı. Bu Fransız keman ustaları Nicolas Lupot Jean – Baptiste, Vuillaume’ dir. Bu dönemlerde enstrümanın tellerini daha fazla gerebilmek, gücünü arttırmak ve ses yelpazesini genişletmek nedeniyle sapı arkaya doğru daha çok eğildi, abanoz ağacından yapılan sap uzatıldı ve yine abanozdan yapılan kuyruk bölümü eklendi. Enstrümanın iç yapısında da bazı değişiklikler yapıldı. Köşelerinin, takozlarının, bas balkonunun ve can direğinin boyutları büyüdü.

Kemanın çocuklar için yapılan daha küçük boyları da mevcuttur. Keman boyutları büyükten küçüğe doğru 4/4, 4/3, 4/2, 4/1 şeklindedir.

ucuz keman kursu izmir
Bütçeyi Yormayacak Fiyatlar!
Kemanın Türk Müziğinde Yeri

19. yüzyılın ortalarına doğru Türk Müziğinde de keman kullanılmaya başlanmıştır ve gerek Klasik Türk Müziği, gerekse Türk Sanat Müziği ‘nin vazgeçilemeyen enstrümanları arasında yerini almıştır. Alaturka kemanlarda Sol, Re, La, Mi akordu yerine La,Re,La,Re ve Sol,Re, La,Re akort sistemleri de kullanılır. Alaturka keman sanatçıları, kemanın sesini arttırmak adına çoğunlukla kemanın göğüs bölümünü iç kısımdan inceltmektedirler.

Keman Kursu İzmir İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Keman Çalmaya Kaç Yaşında Başlanabilir? Yaş Sınırınız Var mı?

Keman kursuna öğrencilerimiz 5 yaşından itibaren başlayabilirler. Bununla beraber üst yaş sınırımız kesinlikle yoktur. Çünkü Galaksi Sanat, bir enstrüman çalmanın yaşı olmadığını savunur. (: Siz istedikten sonra, yaşınız hiç önemli değil. Keman çalmak istediğinizi çevrenize söylediğiniz de bir de 25 yaşına geçtiyseniz söylenen veya söylenecek olan şeyleri hepimiz biliyoruz. Bu yaştan sonra yapamazsın diyenlere aldırmadan Galaksi Sanat’a gelin, kemanı öğrenin ve herkesi haksız çıkartın. Yani işin özü, 5 yaşından büyükseniz ve keman çalmak istiyorsanız, kimseyi dinlemeyin ve başlayın! Galaksi Sanat sizi bekliyor!

Yeter ki İsteyin!

Enstrüman Almam Gerekli Mi?

Galaksi Sanat Merkezi içerisinde her enstrüman vardır ve öğrencilerin kullanımına açıktır. Merkezimiz boş olduğu sürece ders saatleriniz dışında da merkezimize gelip enstrümanlarımızla çalışabilirsiniz.Bunun dışında bir enstrüman edinmeniz tabi ki sizin yararınıza olacaktır. Çünkü enstrüman çalmak özverili bir çalışma gerektirir. Bu nedenle, kendi enstrümanınız olması, çok daha hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır. Eğitmenlerimizle görüşüp, size uygun olan enstrümanı almanızı öneririz. Enstrüman tedariği konusunda da öğrencilerimize yardımcı oluyoruz. Enstrüman alırken bir bilene danışmanız kesinlikle kendi yararınıza olacaktır.

Ne Kadar Süre Kurs Almam Gerekli?

Kurs süresini tamamiyle siz belirliyorsunuz. Biz sizi herhangi bir sözleşmeyle 1 sene 2 sene gibi kendimize bağlamıyoruz. Bizim öğrencilerimiz iyi eğitim ve aile ortamımıza bağlanıyorlar. (: Enstrümanı hangi kademede çalmak istiyorsanız o kadar süre kurs alabilirsiniz. Yani, eğer profesyonel bir şekilde enstrüman çalmak istiyorsanız daha uzun süre kurs almalısınız fakat ben kendime kadar çalacağım diyorsanız, daha kısa süre kurs alabilirsiniz. Yani uzun lafın kısası, kurs süresini siz belirliyorsunuz!

Keman Kursu İzmir de Nota Eğitimi Alacak mıyım? Yoksa Sadece Şarkı mı Çalacağım?

Galaksi Sanat’ta kesinlikle kara düzen eğitim verilmemektedir. İster okul hazırlık için gelin, ister hobi kursu için, profesyonel bir müzik eğitimi alacaksınız. Çünkü müziğin evrensel dili notalardır ve eğer notaları öğrenmezseniz çaldığınız enstrümanı yeterince çalamıyor olursunuz. Sadece bildiğiniz parçaları çalabilirsiniz ve önünüze bir nota kağıdı geldiğinde o notaları okuyamazsınız ve haliyle de enstrümanınıza dökemezsiniz. Bu nedenle notaları mutlaka ve mutlaka öğrenmelisiniz. Zaten öğrenmeye başladıkça o kadar da zor olmadığını göreceksiniz. Ama unutmayın, Galaksi Sanat’tan kurs almasanız bile, kurs aldığınız yere mutlaka notaları öğrenmek istediğinizi söyleyin!

Keman Kursu Eğitmenleri Kim?

Galaksi Sanat Merkezi bünyesinde bulunan bütün eğitmenler, alanında profesyonel müzisyen ve eğitim vermek için gerekli bütün sertifikalara sahiptir. Çünkü müzisyenlik ve eğitmenlik aslında çok farklı şeylerdir. Biz Galaksi Sanat olarak bütün eğitmenlerimize kefiliz. Bu nedenle ister kendinizi ister çocuğunuzu gönül rahatlığıyla eğitmenlerimize emanet edebilirsiniz!

Nerede Bu Galaksi Sanat Merkezi?

Galaksi Sanat, Şirinyer merkezde ikamet eder. Otobüs ve dolmuş duraklarına 2 dakika yürüme mesafesindedir ve İzban Şirinyer istasyonuna 8 dakika yürüme mesafesindedir. Yani İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Üçyol, Alsancak, Gaziemir, Hatay vb. her yerden kolaylıkla ulaşılabilir lokasyondayız.

Enstrüman çalmak istiyorsanız ve kafanıza göre bir kurs bulamıyorsanız, tam olarak doğru adrestesiniz. Mutlaka merkezimize uğrayıp bir kahve için, size merkezimizi gezdirelim, duvar resimlerimizi anlatalım ve sosyalleşelim!

İzmir Keman Kursu Fiyatları, İzmir Buca Keman Kursu Fiyatları ve Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için, 0507 314 36 64 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz!