Klarnet Kursu

Galaksi Sanat sizi Klarnet Galaksisinde yolculuğa çıkartmak için hazır bir şekilde bekliyor!

Klarnet Kursu İzmir Buca hakkında bilgi almak, Klarnet fiyatları öğrenmek, sol klarnet fiyatları öğrenmek, klarnet satın almak için 0507 314 36 64 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Galaksi Sanat Klarnet Kursu İzmirde,

  • Klarnet Kursu İzmir‘in Yaş sınırı asla yok!
  • Derslerimiz her bütçeye uygundur!
  • Galaksi Sanat, haftanın her günü açık!
  • Öğrenmek isteyen herkes klarnet öğrenebilir!

Klarnet eğitimi almak istiyorum ama yaşım geçti artık yapamam, yeteneğim yok ben çalamam, çok zordur ben öğrenemem… gibi karamsar düşüncelere kapılmayın. İzmir Klarnet Kursu size bütün bunların gereksiz karamsarlıklar olduğunu göstermek adına burada eğitim veriyor!

Yıllardır televizyonlarda, radyoda dinlediğimiz ve hayran kaldığımız enstrümanı öğrenmek sanılanın aksine hiçte zor değil. Üzerinde yeterince vakit harcayarak kısa zamanda klarnet öğrenmek mümkündür. Siz sadece klarnet dersi almak istiyorum deyin ve kendinize güvenin çünkü, işin en zor kısmı başlamak. Siz kararınızı verin ve gerisini Galaksi Sanat’ın alanında uzman eğitmenlerine bırakın! Klarnet Kursu İzmir ile birlikte siz de çok iyi klarnet çalabileceksiniz.

Klarnet Kursu İzmir sayesinde profesyoneller gibi klarnet üfleyeceksiniz!

Klarnet Nedir? Nasıl Buralara Geldi?

Batı Avrupa’da 17. yüzyılda kullanılmakta olan  Chalumeau, günümüz klarnetinin gelişmemiş ilk şeklidir. Chalumeau kelimesinin kökeni Fransızcadır ve kamışlı nefesli enstrümanların genelinin adıdır. 1700’lü yıllarda Alman enstrüman ustası J.C.Denner, Chalumeau’yu geliştirip, klarnetin ilk şeklinin oluşmasını sağlamıştır. Genel bir deyimle Denner’ın Chalumeau’yu geliştirip klarneti icat ettiği kabul edilmektedir.

Denner, klarnetin perdeleri, ses delikleri, ağızlık (bek) kısımlarında yaptığı geliştirmelerde klarnetin ilk kez üçüncü ve beşinci armoniklerini kullanılacak hale getirmiştir. Klarnet, 18.yüzyılın ilk zamanlarında da kısıtlı ses bölümleri eklenip kullanılmaktaydı. Bu yüzyılda kısıtlı kullanımının olmasının nedeni gelişiminde yaşanan eksikliklerdi.

1800’lü yıllarda çoğu orkestrada klarnet kullanılıyordu. Oda müziğinde klarnetin rolunu, Mozart sağlamlaştırmıştır.Klarnetin solo enstrüman olarak kullanılması, 1800 yıllarının sonuna kadar devam etmiştir.

1800-1840 yılları arası, konçerto sanatçılarInın ve mekanik gelişmelerde ilerleme yapıldığı yıllardı. 1812’de Ivan Müller, Paris Konservatuar’ına yepyeni tasarladığı klarnetini sundu. Geliştirilen bu klarnet, 13 tuşluydu ve Denner’ın klarnetinden sonra en gelişmiş klarnetti.

Klarnet tarihinde bulunan son yenilikçi ise Hyacinthe Klose’dir. 1839 yılında Boehm sistemini icat etmiştir. Boehm sistemi, bilinen klarnet sistemleri arasında en gelişmiş olandır.

Klarnet Kursu İzmir Buca hakkında bilgi almak, başlangıç klarneti fiyatları öğrenmek ve Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu oluşturmak için; 0507 314 36 64

Open chat