Klarnet Kursu

Galaksi Sanat sizi Klarnet Galaksisinde yolculuğa çıkartmak için hazır bir şekilde bekliyor!

Klarnet Kursu İzmir Buca hakkında bilgi almak, Klarnet fiyatları öğrenmek, sol klarnet fiyatları öğrenmek, klarnet satın almak için 0507 314 36 64 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

öğrenme garantili klarnet kursu izmir

Galaksi Sanat Klarnet Kursu İzmirde,

  • Klarnet Kursu İzmir‘in Yaş sınırı asla yok!
  • Derslerimiz her bütçeye uygundur!
  • Galaksi Sanat, haftanın her günü açık!
  • Öğrenmek isteyen herkes klarnet öğrenebilir!

Klarnet eğitimi almak istiyorum ama yaşım geçti artık yapamam, yeteneğim yok ben çalamam, çok zordur ben öğrenemem… gibi karamsar düşüncelere kapılmayın. İzmir Klarnet Kursu size bütün bunların gereksiz karamsarlıklar olduğunu göstermek adına burada eğitim veriyor!

Yıllardır televizyonlarda, radyoda dinlediğimiz ve hayran kaldığımız enstrümanı öğrenmek aslında sanılanın aksine hiçte zor değil. Üzerinde yeterince vakit harcayarak kısa zamanda klarnet öğrenmek mümkündür. Siz sadece klarnet dersi almak istiyorum deyin ve kendinize güvenin çünkü, işin en zor kısmı başlamak. Siz kararınızı verin ve gerisini Galaksi Sanat’ın alanında uzman eğitmenlerine bırakın! Klarnet Kursu İzmir ile birlikte siz de çok iyi klarnet çalabileceksiniz. Sen yapamazsın diyenlere kulak asmayın, ve hemen merkezimize gelip, ücretsiz deneme dersimizden faydalanın, zaten deneme dersine girdiğinizde farkımızı hissedeceksiniz! 

Galaksi Sanat, size müzik eğitimi vermek için sabırsızlanıyor!

eğlenceli klarnet kursu izmir

Klarnet Kursu İzmir sayesinde profesyoneller gibi klarnet üfleyeceksiniz!

Klarnet Nedir? Nasıl Buralara Geldi?

Batı Avrupa’da 17. yüzyılda kullanılmakta olan  Chalumeau, günümüz klarnetinin gelişmemiş ilk şeklidir. Chalumeau kelimesinin kökeni Fransızcadır ve kamışlı nefesli enstrümanların genelinin adıdır. 1700’lü yıllarda Alman enstrüman ustası J.C.Denner, Chalumeau’yu geliştirip, klarnetin ilk şeklinin oluşmasını sağlamıştır. Genel bir deyimle Denner’ın Chalumeau’yu geliştirip klarneti icat ettiği kabul edilmektedir.

Denner, klarnetin perdeleri, ses delikleri, ağızlık (bek) kısımlarında yaptığı geliştirmelerde klarnetin ilk kez üçüncü ve beşinci armoniklerini kullanılacak hale getirmiştir. Klarnet, 18.yüzyılın ilk zamanlarında da kısıtlı ses bölümleri eklenip kullanılmaktaydı. Bu yüzyılda kısıtlı kullanımının olmasının nedeni gelişiminde yaşanan eksikliklerdi.

kolay klarnet kursu izmir

1800’lü yıllarda çoğu orkestrada klarnet kullanılıyordu. Oda müziğinde klarnetin rolunu, Mozart sağlamlaştırmıştır.Klarnetin solo enstrüman olarak kullanılması, 1800 yıllarının sonuna kadar devam etmiştir.

1800-1840 yılları arası, konçerto sanatçılarInın ve mekanik gelişmelerde ilerleme yapıldığı yıllardı. 1812’de Ivan Müller, Paris Konservatuar’ına yepyeni tasarladığı klarnetini sundu. Geliştirilen bu klarnet, 13 tuşluydu ve Denner’ın klarnetinden sonra en gelişmiş klarnetti.

Klarnet tarihinde bulunan son yenilikçi ise Hyacinthe Klose’dir. 1839 yılında Boehm sistemini icat etmiştir. Boehm sistemi, bilinen klarnet sistemleri arasında en gelişmiş olandır.

ucuz klarnet kursu izmir

Klarnet Kursu İzmir ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Klarnet Çalmaya Kaç Yaşında Başlayabilirim?

6 yaşından itibaren klarnet kursumuza başlayabilirsiniz. Bir üst yaş sınırımız yoktur. Eğer klarnet çalmayı gerçekten istiyorsanız, yaşınıza kesinlikle takılmamalısınız. Galaksi Sanat Merkezi bünyesinde eğitim almış rekortmen kursiyerimiz 72 yaşındadır. Kendisi klarnet çalmayı öğrendi. (: Yani hep dediğimiz gibi, enstrüman çalmanın kesinlikle bir yaşı yoktur. Siz yeter ki isteyin, emin olun ki gerisini biz halledeceğiz! Mutlaka merkezimize gelip bir kahvemizi için ve ücretsiz deneme dersimize katılın!

Klarnet Almam Gerekli mi?

Nefesli enstrümanlar dışında, dersini verdiğimiz bütün enstrümanlar sanat merkezimizde bulunur. Fakat hijyen dolayısıyla, nefesli enstrümanları sanat merkezimizde bulundurmuyoruz. Çünkü ağız yoluyla çalınan enstrümanlarda, eğer kişisel enstrümanımız yoksa, herhangi bir hastalığı kapmamız çok daha kolay olmaktadır. Bu nedenle maalesef merkezimizde bulundurmuyoruz. Ve evet bir klarnet edinmeniz gereli.

Ne Kadar Süre Klarnet Kursu Almalıyım?

Galaksi Sanat’ta kurs süresi tamamiyle size bağlıdır. Biz öğrencilerimizi 1-2 senelik sözleşme gibi kağıt parçalarıyla kendimize bağlamıyoruz. Öğrencilerimiz Galaksi Sanatta aldıkları iyi eğitim ve aile ortamıyla bize bağlanıyorlar. (: Yani siz enstrümanı hangi düzeyde öğrenmek istiyorsanız o kadar süre kursumuza gelebilirsiniz. Eğer ben profesyonel bir klarnetçi olacağım diyorsanız, tabi ki daha uzun süre kurs almanız gerekli. Fakat siz ben kendime yetecek kadar çalmak istiyorum diyorsanız, daha kısa süre kurs alabilirsiniz. Yani Galaksi Sanat’ta kurs süresini siz belirliyorsunuz!

Klarnet Kursu İzmir de Nota Eğitimi de Alacak mıyım?

Eğer kara düzen bir enstrüman eğitimi almak istiyorsanız, Galaksi Sanat muhtemelen size uygun bir yer değil. Çünkü, merkezimizde okul hazırlıkta olsanız, hobi için kurs alıyor da olsanız, profesyonel bir müzik eğitimi alacaksınız. Notalar müziğin evrensel dilidir. Müziğin evrensel dilini öğrenmeden bir enstrüman çalmaya çalışırsanız, ilerleyebileceğiniz düzey çok kısıtlıdır. Çünkü sadece öğrendiğiniz parçaları çalabiliyor olacaksınız, üzerine çalışmadığınız hiç bir parçayı çalamayacaksınız ya da doğaçlama yapamayacaksınız. Fakat nota eğitimi alırsanız, çalmak istediğiniz parçanın notalarına bakarak, parçayı çok kolaylıkla enstrümanınıza dökebileceksiniz. Bu nedenle nota öğretimi olmadan alınan enstrüman kursları mutlaka eksik veya yarım kalacaktır. Sorunun cevabı ise, evet mutlaka nota eğitimi de alacaksınız!

Klarnet Kursu Eğitmenleriniz Kim?

Galaksi Sanat bünyesinde bulunan bütün eğitmenler alanında profesyonel müzisyen ve eğitim vermek için gerekli olan bütün eğitim ve sertifikalarını tamamlamış eğitmenlerdir. Biz Galaksi Sanat olarak eğitmen seçimlerinde ince eleyip sık dokuyoruz. Çünkü herkesin eğitim veremeyeceğini biliyoruz ve maddi amaçlar uğruna, kötü eğitmenlerle asla çalışmıyoruz! Bu nedenle, ister kendinizi, ister çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz!

Peki Nerede Bu Galaksi Sanat?

Galaksi Sanat, Şirinyer Merkez de bulunur. Otobüs ve dolmuş duraklarına 2 dakika yürüme mesafesinde ve İzban Şirinyer istasyonuna yaklaşık 8 dakika yürüme mesafesindedir. Yani ister Hatay’dan, İster Alsancak’tan, ister Gaziemir’den, ister Üçyol’dan kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yani yeter ki isteyin, Galaksi Sanat’a ulaşmak çok kolay!

 

Klarnet Kursu İzmir Buca hakkında bilgi almak, başlangıç klarneti fiyatları öğrenmek ve Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu oluşturmak için; 0507 314 36 64 numaralı telefondan bizi arayabilir veya Whatsapp yoluyla iletişime geçebilirsiniz.