Piyano Kursu

Piyano Öğrenmek Hiç Bu Kadar Eğlenceli ve Gizemli Olmadı!

Piyano Kursu İzmir size çok eğlenceli, eğlenceli olduğu kadar da öğretici dersler sağlıyor. Siz yeter ki piyano çalmak isteyin! 

Özel piyano dersleri hakkında bilgi almak, Özel Piyano dersi almak, piyano kursu fiyatlarını öğrenmek ve piyano fiyatları hakkında bilgi edinmek için, 0507 314 36 64 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz!

Kolay Piyano Kursu İzmir
Kolaylıkla Piyano Öğrenin!

Piyano Kursu İzmir Buca,

  • Yaş Sınırımız yok, en küçük 4 en büyük 70 yaşında öğrencimiz mevcut!
  • Derslerimiz bütçe sarsmaz!
  • Haftanın her günü açık kurs yeri sayesinde esnek saatler!
  • Öğrenmek isteyen herkes, ama herkes öğrenebilir. Yeter ki isteyin!

Okul öncesi yaşlarda olan çoçuklar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, piyano eğitimi alan çoçukların IQ seviyelerinde %50ye varan bir yükselme gözlemlenmiştir. Bu nedenle çoçukların erken yaşta piyano kursuna  başlamaları çok önemlidir. Çocuklar için piyano kursu araştırırken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü yanlış bir eğitim, piyano çalımını zorlaştıracaktır.

Eğlenceli piyano kursu izmir
Stressiz Piyano Kursu!

Bununla birlikte piyano çalmanın insan hayatı üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu uzun yıllardır bilinmektedir. Kaç yaşında olursanız olun piyano eğitimi almak size daha bir hayat sunacaktır! Galaksi Sanat Merkezinde Özel piyano dersi fiyatları sandığınızdan daha uygun ve asla bütçenizi sarsmaz.

Piyano Nedir?

Piyano; özel bir mekanizma sayesinde üzerinde bulunan tuşlara bağlı şekilde duran çekiçlerin, içerisinde bulunan tellere vurmasıyla ses çıkartan tuşlu bir enstrümandır.

Piyano Nasıl Bu Hale Geldi?

1711 yılında İtalyan sanatçı Bartolomeo Ciristofori hafif ama kuvvetli sesler elde edilebilen bir enstrüman geliştirdi ve adınada İtalyan dilinde hafif ve kuvvetli anlamını taşıyan piano e forte adı verildi.

Fransız Sanatçı Marius piyanoya tuşlarının ucu tokmak veya çekiç şeklinde olan tokmaklı klavyesini bularak, piyanonun gelişimine katkıda bulundu.

1717 yılına doğru Alman sanatçı Schröter piyanoya yumuşak veya sert çalıma uygun olan çekiç sistemini uyguladı.

uygun fiyatlı piyano kursu izmir
Uygun Fiyatlı Kurs Merkezi!

1720li yıllara doğru bu sistemi, G. Silbermann  geliştirmeye başladı. Piyano, kalitesinden dolayı 18. yüzyılın sonlarında en çok sevilen ve aranan enstrüman haline geldi.

1780 yılında Sebastian Erarda, Paris şehrinde Fransa’nın ilk piyano yapım atölyesini açtı.

1808 yılında  Alman sanatçı Erarda çift maşalı düzenek geliştirdi. Piyano ustalığında bir devrim olarak görülen bu mekanizmayı, Pierre Erarda geliştirdi ve 1821 yılında yinelemeli düzeneği yaptı. Kuyruklu piyanolarda hala bu düzenek kullanılmaktadır.

Yıllar geçtikçe piyano, günümüzde sahip olduğu üstün niteliklere sahip oldu. Piyanonun çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilir. Bunlardan bazıları, telleri yatay ve klavyeye dik şekilde olan kuyruklu piyano, telleri yatay şekilde ve klavyesine paralel olan dikdörtgen piyano, tellerin titreşim uzunluğunu arttırmak nedeniyle dik veya eğik şekilde olan dik piyanodur.

öğrenme garantili piyano kursu izmir
Öğrenme Garantili Kurslar!

Piyano, telleri birbirlerine eşit ve yarım tonlarla akortlanmış olan bir enstrümandır. İlk başlarda kalın meşe ağacı levhalarından oluşmakta olan yapı kafesi, şimdiyse tamamıyla madenden yapılır.

Piyano Kursu İzmir ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Piyano Çalmaya Kaç Yaşında Başlayabilirim?

!!!!!!Piyanoya Başlama Yaşı ile ilgili bilgileri uzun uzun anlattığımız yazımızı okumak için tıklayın!!!!

Yazımızı okuduysanız daha detaylı bilgi edinmişsinizdir fakat, biz yine de burada da ufak ufak açıklamalar yapalım!  (:

Piyano çalmanın yaşı yoktur öncelikle bunu belirtmeliyiz. İsteyen herkes her yaşta piyano çalabilir. Galaksi Sanat ailesi, 4 yaşından itibaren piyano eğitimi vermeye başlar ve üst sınırı yoktur! Piyano çalmak istediğinizi çevrenize söylediğinizde mutlaka “bu yaştan sonra olmaz, parmakların piyanoya göre gelişmez, küçük yaşta başlamak lazım” gibi olumsuz cümleler duyacaksınız. Fakat bunların hiç biri gerçeği yansıtmaz. Evet 4 yaşında piyanoya başlamış bir çocuk gibi elleriniz piyanoya göre şekillenmez fakat doğru çalışma ve doğru eğitmenlerden alınacak kurs ile o kadar çok ilerleyebilirsiniz ki, siz bile kendinizde ki gelişmeye şaşırırsınız. Yani önemli olan istemek. Gerisini Galaksi Sanat halleder!

Piyanolar Çok Pahalı ve Evde Piyanoyu Koyacak Yerim Yok, Eve Piyano Almam Gerekli mi?

Biz de biliyoruz ki değişen kurlar, vergiler derken enstrüman almak çok zorlaştı. Hele ki piyano fiyatları aldı başını gitti. Biz bütün öğrencilerimize sanat merkezimizde ki bütün enstrümanları diledikleri gibi kullanma izni veriyoruz. Yani ders gününüz dışında da merkezimize gelip istediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Fakat tabi ki bütçesi ve yeri olan öğrencilerimizin evlerine piyano almaları kendi yararlarına olacaktır. Çünkü bir enstrümanı düzenli olarak çalışmak, gelişmenize fazlasıyla katkıda bulunacaktır. Enstrüman çalmanın bir kısmı da kas hafızasıdır bunu unutmayalım.

Ne Kadar Süre Piyano Kursu Almalıyım?

Kurs süresi tamamiyle size bağlı bir durumdur. Biz öğrencilerimizi yıllık sözleşme gibi kağıt parçalarıyla kendimize bağlamıyoruz. Aile ortamımıza giren öğrencilerimiz bize bağlanıyor. (: Bununla beraber, sizin piyanoyu ne şekilde çalmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Eğer profesyonel şekilde piyano çalmak istiyorsanız, daha uzun bir eğitim almanız gerekebilir. Fakat öncelikle bir enstrüman çalmanın kolay olmayacağını bilmeliyiz. Düzenli çalışmalı ve çaldığımız enstrümanı sevmeliyiz.

Piyano Kursu İzmir de Nota Eğitimi de Alacak mıyım?

Bu sorunun cevabını kesinlikle evet olarak veriyoruz! Galaksi Sanat’ta kesinlikle kara düzen bir eğitim verilmemektedir. Kapıdan içeriye girdiğiniz andan itibaren tam profesyonel bir piyano kursu ile karşılaşacaksınız. Galaksi Sanattan alacağınız piyano kursu sizi piyano başında asla rezil etmez! (:

Piyano Kursu Eğitmenleriniz Kim?

Galaksi Sanat Merkezi bünyesinde ki bütün eğitmenler ilgili okullardan mezundur. Hepsi alanında profesyonel müzisyenler ve eğitim vermek için gerekli eğitim ve sertifikalarını tamamlamış, tatlış mı tatlış, mükemmel eğitmenlerdir. Bütün eğitmenlerimize kefiliz! Yani uzun lafın kısası, ister kendinizi ister çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

Peki Güzel Anlattınız da, Bu Galaksi Sanat Nerede?

Galaksi Sanat Merkezi Şirinyer Merkez de ikamet eder. Otobüs ve dolmuş duraklarına 2 dakika ve İzban Şirinyer istasyonuna yaklaşık 8 dakika uzaklıktadır. Yani ister Hatay’dan, İster Alsancak’tan, ister Gaziemir’den, ister Üçyol’dan kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Piyano Kursu İzmir olarak, sizler için hazırladığımız bu yazıyı umarız beğenmişsinizdir.

Piyano Kursu İzmir Buca hakkında bilgi almak, piyano kursu fiyatlarını öğrenmek ve Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu oluşturmak için, 0507 314 36 64 numaralı telefonda sizi bekliyoruz!