Şan Dersi

Ses Eğitiminin ne olduğunu öğrenmek, Şan Dersi Fiyatlarını öğrenmek için 0507 314 36 64 numaralı telefondan arayarak veya Whatsapp yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz. Şan Dersi Artık Bir Lüks Değil!

Şarkı söylemek istiyorsunuz fakat sesinizi yeterince iyi kullanamıyor musunuz? Eğer bu şekilde düşünüyorsanız tam olarak doğru yere gelmiş bulunmaktasınız. Şan dersi İzmir Buca size profesyoneller gibi şarkı söylemeyi öneriyor!

İzmir Şan Dersinde;

  • Yaş sınırımız yok!
  • Her bütçeye uygun ders fiyatlarımız var!
  • Haftanın her günü açığız.
  • Öğrenmek isteyen herkes öğrenebilir.

Şan kelime anlamı şarkıdır. Fransızca kökenli bir kelimedir. Şan eğitimi sesin bilinçli kullanımıdır. Şan eğitiminin amacı diyafram nefesi alımını öğrenmek, ağız boşluğu dil ve dudakların doğru hareket etmesini sağlamak, ses tellerini temel tekniklerle eğitmektir.

Şan Dersi İzmir Buca ile rahatça şarkı söyleyin!

Şan Dersi

Şan Dersi, sadece şarkı söylemek için gerekli bir eğitim değildir. Aynı zamanda doğru konuşma becerileri de elde edilir. Tonlamalarımızın karakteristik özelliğini bulmasını sağlar ve evrenseldir. Her yaştan öğrencinin alabileceği profesyonel öğretmenler eşliğinde yapılan bir eğitimdir. Bu eğitim öğrencinin gelişimine de dayalı olarak ilerleme kaydeder.

Şan Eğitiminin içeriği; diyafram nefesi kullanımı ile başlar. Diyafram karın boşluğunu göğüs boşluğundan ayıran yassı geniş kas yapıya verilen isimdir. Eğitimi diyafram nefesi ile yapmamızın sebebi göğüs nefesimize göre daha kontrollü ve daha güçlü olmasıdır. Diyafram egzersizleri uygulaması dikkatli bir şekilde eğitmen eşliğinde yapılmalıdır. Egzersizlerde derin nefes aldıktan sonra, havayı dişlerinin arasından tıslamak sureti ile nefes verilmelidir. Hava iyi kullanılırsa, uzun süreli tıslamalar elde edilebilir. Tıslama esnasında, ses telleri hiçbir şekilde zorlanmamalıdır.

Doğru Nefes Alımı Çok Önemli!

Ne zaman doğru nefes alımı sağlanırsa o zaman ses egzersizleri bölümüne geçilir. Bu egzersizler ses perdelerini tiz(ince) veya pese(kalın) doğru genişletir ve tonaliteyi sağlamlaştırır. Egzersizler genellikle kişiyi yormayacak rahat bir tonla başlatılır.Başlangıç aşamasında küçük ses dizileri söyletilir. Öğrencinin nefes kontrolü ve ton kontrolü geliştikçe egzersizler çoğaltılır.

Şan Dersi İzmir ile Sesinizi Kullanmayı Öğrenin!

Uygulamalarda ağız, dil ve dudak hareketlerinin kontrolü önemlidir. Hece, harf gibi belirli kalıplarla yapılır. Bu kalıplar A U Mam Mem M S kapalı ağız gibi çeşitli kalıplardır.

Pes Seslerin Parlaklığı da Önem Taşır!

Şan eğitimine genellikle tiz sesleri parlatmak amacıyla gelinir fakat tiz sesler gibi pes seslerin parlaklığı da oldukça önemlidir. Bu yüzden ses egzersizlerinde öğrenci ilerledikçe egzersizler geniş oktavlardan alınır. Bu egzersizlerin yanında nüans çalışmaları da önemlidir. Orta sesler üzerinde yapılan çalışmalar istenilen düzeye gelmeden, nüans çalışmalarına başlanmamalıdır. Zamansız başlatılan nüans çalışmaları, hafif seslerin nefesten koparak desteksiz söylenmesine, kuvvetli seslerin de bağırılarak çıkarılmasına yol açar. Nüans egzersizleri daima nefesten kopmayan bir sesle yapılmalıdır.

Şan Dersi İzmir sayesinde istediğiniz gibi, özgürce şarkı söyleyin!

Daha ilerlemiş öğrencilere, oktav sıçramaları egzersizleri de yaptırılır. Bu egzersizde göğüs registerinden veya orta sesten birdenbire kafa registerine geçişi sağlar. Bu geçişin sağlam ve parlak olması gerekir. Bir diğer çalışma Solfej eğitimidir. Solfej notaları değerlerine, ses ve ritimlerine göre uygulama, seslendirme çalışmasıdır. Solfej eğitimi şan derslerinin temel taşıdır. Solfej eğitimiyle ritim kulağı, ses ve nota hakimiyeti geliştirilir. Solfej için daha önceden nota bilmek gerekmez. Genelde eğitmenler bu konuda yardımcı olurlar. Şan eğitiminde kişinin isteği doğrultusunda müzik türü ile ilgili eserler verilir. Bu eserlerle yapıllan eğitimin verimliliğine ve öğrencinin gelişim seviyesine dair eğitmene dönüş verir.

İzmir Şan Dersi Hakkında Bilgi Almak, Özel Şan Dersi İzmir nedir öğrenmek için; 0507 314 36 64

Open chat