Ses Nasıl Güzelleştirilir?

Ses Nasıl Güzelleştirilir?

Ses Nasıl Güzelleştirilir? Nasıl Daha İyi Şarkı Söyleyebilirim? Sesimde Olan Değişimi Ne zaman Duyarım?

Ses nasıl güzelleştirilir? / Güzel sese sahip olmanın yolları nelerdir? / Güzel şarkı nasıl söylenir? Bunlar harika sorulardır ve birçok yeni öğrencinin sorduğu sorulardır. Bu yazımızda daha hızlı ilerlemek için bazı püf noktalar vereceğiz!

Sonuçlarını Ne Zaman Duymaya Başlarım?

ses nasıl güzelleştirilir“Sonuçlar” ile ne demek istediğinize bağlı. Sesinizi “dönüştürmek” için sihirli bir vokal egzersizi veya zihinsel bir hile yoktur. Vokal becerisi, diğer fiziksel becerilere benzer şekilde, beyniniz ve bedeniniz arasındaki koordinasyonlardır.

Çoğu insan bu soruyu sorduğunda, tonlarında dramatik bir fark ya da aralıklarında büyük bir genişleme ya da yüksek notalara kolaylıkla çıkmayı ister.

Gerçek şu ki: ses tonunuzu iyileştirmek, yumuşak damak, dil, çene ve dudaklar da dahil olmak üzere uzuvlarınızı iyi bir nefes desteği ile şarkı söyleme üzerine ustaca ayarlamayı gerektirir. Aralığınızı genişletmek gerilmeye benzer: sesiniz uzarken mutlaka titreşime devam etmek için eğitilmelidir ve çoğu kez sesli harf çalışmalarının,  ses aralığınızın en üst ve en alt uçlarında yapılması gerekir. Gerginliği veya ses telleri hasarını önlemek için mükemmel bir nefes desteği, vücut koordinasyonu ve gevşeme gerekir. Maalesef bu becerilerin, bir gecede ortaya çıkma olasılığı yoktur. Özel pratiklerle, zamanla ortaya çıkacaktır.

Ses Nasıl Güzelleştirilir? – Şan Dersi Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın!

Sesiniz hemen değil, zamanla gelişecek!

Bununla birlikte, günlük ses egzersizi alışkanlığınızı edinirken sesinizde kesinlikle daha fazla tutarlılık duymalısınız. Uygun sesli harf egzersizlerini kullandığınızda, rahat bir çene ile şarkı söylerken, daha fazla rezonans alanı oluşturmak için yumuşak damağınızı kaldırdığınızda veya belirli bir amaca ulaşmak için önerilen bir egzersiz kullandığınızda tonunuzda bir fark duymalısınız. Hedefleriniz ne kadar spesifik olursa, ilerlemenizi takip etmek o kadar kolay olacaktır. Hedefiniz sadece “daha ​​iyi ses çıkarmak” ise, bunu başardığınızı nasıl bileceksiniz? “Daha iyi” kişiye göre değişiklik gösterir!

Biliyoruz ki pratik yapmak için zaman harcamak ve sonuçları duyamamak sinir bozucu ve cesaret kırıcıdır. Özel uygulamalar ve ses nasıl güzelleştirilir?çalışmalar ile vokal yeteneğinizin artacağını biliyoruz. Her dersin belirli bir odak noktası vardır ve bu beceriyi geliştirmenize yardımcı olacak egzersizler vardır. Bir egzersizi neden yaptığınızı bilmek başarının anahtarıdır ve geliştikçe ilerlemenizi izlemenize yardımcı olur. Belirli bir hedef için hangi egzersizlerin kullanılacağı veya belirli bir egzersizin amacının ne olduğu hakkında sorularınız varsa, bizimle iletişime geçip sorabilirsiniz.

Ayrıca kendi sesinizi kaydedip dinlemenizi öneririz. Çok az insan ilk başta kendi seslerini seviyor (profesyonel şarkıcılar dahil!), Ancak hedeflerinizi belirlemenize ve çalışmalarınızın sonuçlarını duymanız için gerçekten yararlı olacaktır.

İlerlerken izleyebileceğiniz bazı sorular ve hedefler:

  • Rahat aralık: programın başlangıcında en yüksek ve en düşük rahat adımınızı not edin ve bu aralığı nasıl kademeli olarak arttırdığınızı görün.
  • Ton: Eğitimsiz tonunuz aşırı karanlık mıydı? Çenenizi, yumuşak damağınızı ve kompresyon miktarınızı ayarlamayı öğrendikçe nasıl değişti?
  • Ünlüler: Bir sesli harften diğerine geçerken daha tutarlı bir ton elde ettiniz mi? Sesli harfleri mümkün olan en iyi ton için nasıl değiştireceğinizi öğrendiniz mi?
  • Kayıt: Göğüs sesini ve kafa sesini bulabilir misin? Bulabiliyorsan, rahatça söyleyebilir misin?
  • Duruş: Şarkı söylerken olması gereken düzgün duruşunuzu koruyor musunuz?
  • Nefes desteği: perdeleri öncekinden daha uzun süre koruyabiliyor musunuz?

Bunlar sadece birkaç fikir! Bu maddelerde sıkışmış hissediyorsanız veya şarkı söyleme becerinizi geliştirmek için hangi egzersizlerin kullanılacağını bilmiyorsanız, bir ücretsiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz.

güzel sese sahip olmanın yolları ses nasıl güzelleştirilirGerçekten daha iyi olmak istiyorum. İlerlememi nasıl hızlandırabilirim?

Yeni eğitim almaya başlayanlar için, acele etmenin gerçekten hiç bir faydası yok. Acele eden öğrencilerimizden tam tersini duyduk. Biz kendilerini uyardık fakat, Kursa başlayıp haftanın her günü ders alıp 1 ayda kursu bitirmek isteyen öğrencilerimiz oldu ve hiç biri gelişme kaydedemedi. Çünkü alacağınız kursu zamana yaymalısınız. Vücudunuz zamanla gelişmeye başlar.

Mümkün olduğunca çabuk ilerlemek için, uygulama sürenizi şarkı söylemekten daha fazlası ile tamamlamanızı öneririz. Kulak eğitimini ve aktif dinlemeyi uygulamanıza mutlaka dahil etmelisiniz.

Günlük Rutinim Nasıl Olmalı?

Bu işte en önemli şey, sesinizi her gün kullanma alışkanlığı edinmenizdir. Tam bir ısınmayla / egzersiz rutini yaklaşık 10-15 dakika olabilir ve dudak trilleri, uğultu veya NG’de şarkı söylemek gibi kolay, nazik egzersizlerle başlanılmalıdır. Nazik, kapalı egzersizlerle (dudak trilleri, MM, NN, pipetle şarkı söylemek, vb.) başlarsanız ısınmanız ve şarkı söylemeniz çok daha kolay olacaktır.

Daha fazla zamanınız varsa ve çalışmaya devam etmek istiyorsanız, işte birkaç fikir:
  1. Aktif dinleme + analizi: tarzlarını ve tekniklerini analiz etmek için en sevdiğiniz şarkıcıları dinleyin. Canlı performansları arayın (dudak senkronizasyonu yok!) ve duruşlarını, ağız şeklini, sesli harflerini vb.
  2. Farklı türlerden müzik dinleyin: her müzik tarzında öğrenilecek (ve umarım beğeneceğiniz bir şey) şeyler vardır! En sevdiğiniz güzel şarkı nasıl söylenir? ses nasıl güzelleştirilir?şarkıcıların etkileri olarak gösterdiği sanatçıları dinlemek ve benzerlikleri duyabildiğinizi görmek özellikle öğretici olabilir.
  3. Kulaklarınızı eğitin: başlamak için, bir referans perdesi almak için sanal bir klavye kullanın ve bu perdeyle eşleşip eşleşemeyeceğinizi görün. Kromatik bir tuner ile ne kadar yaklaşabileceğinizi görün. Https://www.harpkit.com/online-tuner ve https://tuner.ninja/ gibi.
  4. Şarkı söylerken perdelerinizin doğruluğunu analiz etmek için SingSharp (android + iPhone), PerfectPitch (yalnızca iPhone) veya Smule (android + iPhone) gibi bir karaoke uygulaması kullanmayı düşünün.

Özellikle yeni başlayanlar için: sesinizin nasıl hissettiğine dikkat edin! Vokal yorgunluk yaşıyorsanız, vokal kullanımınızı azaltın ve dayanıklılık oluştururken rutininize daha fazla dinleme ekleyin. Ve eğer bir boğaz ağrısı yaşıyorsanız, lütfen sesinizi dinlendirin! Sağlıklı hissettiğinizde şarkı söylemeye geri dönün.

Son Olarak Ses Nasıl Güzelleştirilir?

Tüm yeni becerilerde olduğu gibi, daha kısa seanslarda daha uzun bir süre boyunca odaklanmış uygulama ile en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Örneğin: bir hafta boyunca günde on dakika, haftada bir kez 70 dakikalık tek bir çalışmadan çok daha iyi sonuçlar verecektir. Yeni becerilere ve koordinasyonlara vücudumuzu alıştırırken, sık sık tekrar yapmalıyız.

şarkı nasıl güzel söylenir şan dersi izmirNihai hedefimiz bu: yeteneklerimizi geliştirdikçe sağlıklı teknik eğitimi, böylece sağlıklı teknik kas hafızası haline geliyor. Yaralanmaları bu şekilde önlenmiş olur ve yüksek stresli bir durumda bile (seçmeler veya performans gibi) vücudumuz artık ne yapacağını biliyor hale gelecek! Dolayısıyla kas hafızası oluşturmanın zaman aldığı doğru olsa da, iyi şarkı tekniği hayatınızın geri kalanında size fayda sağlayabilir.

Şarkı nasıl güzel söylenir umarım cevabınızı almışsınızdır. (:

İyi şanslar ve mutlu pratikler!

Leave a Reply

Your email address will not be published.