Sevgililer Günü Hediyesini Düşünmeyi Bırakın! :)

Sevgililer Günü Hediyesini Düşünmeyi Bırakın! :)

Sevgililer Gününde Ne Hediye Alacağım Derdine Son! 🙂

Sevgililer Günü’yle ilgili rivayetleri hepimiz duymuşuzdur. Şüphesiz en meşhur olanı bir diğer isminden de (St. Valentine’s Day) anlaşılacağı gibi Aziz Valentine ile bağlantılı olanıdır.

M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Claudius II ordusunu güçlendirmek adına genç erkeklerin evlenmelerini yasaklamıştı. Fakat Aziz Valentine bu yasağı delip, gençlerin nikahlarını gizlice kıymaya devam etti. Cladius bunu fark ettiğinde Valentine’i hapse atıp, onu ölüme mahkum etti. M.S. 270 yılı 14 Şubat’ta idam edilen Valentine’in anısına kutlanmaya başlandı.

Aslına bakarsanız bir diğer rivayet bundan çok daha eski zamanlara dayanıyor. M.Ö. 500’lü yıllarda Eski Roma’da 14 Şubat tanrı ve tanrıçaların kraliçesi olan Juno’ya duyulan saygıdan ötürü tatil kabul edilirdi. Juno ayrıca kadınlık ve evlilik tanrıçası olarak da bilinirdi.

15 Şubat’ta olduğu bilinen Lupercalia Bayramı Romalı Gençler için çok önemliydi. Gençler sadece bu bayram süresince birbirlerinin partneri olabiliyorlardı. Çiftler tatil olan 14 Şubat günü yapılan bir çekiliş ile belli oluyordu. Romalı genç kızlar isimlerini yazıp bir kavanoza koyuyorlardı. Romalı genç erkekler ise bu kavanozdan ismini çektiği genç kızla partner olup bayramını geçiriyordu. Bu birliktelikler birbirine aşık olan çiftler için genelde evlilikle sonuçlanıyordu.

Birlikte bir enstrüman çalmak, aşkınıza yeni bir soluk getirecektir. Veya eşinize bir enstrüman dersi hediye etmek, sadece eşinize yaptığınız bir yatırım olmayacaktır. Eşinizin bir enstrüman öğrenmesi demek, hayat görüşünün değişmesi demektir. Bu da ilişkinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Neşet Ertaş’ın da dediği gibi ‘Kötülerin türküsü olmazmış’. Bu sözden yola çıkarak müzik ile uğraşan kimsenin kötü bir düşünceye sahip olamayacağı fikrine varabiliriz.

Peki Gelelim Galaksi Sanat Özelliklerine;

  • Kursumuz da çoğu enstrümanın dersleri verilmektedir.
  • Eğitim Saatlerimiz esnektir. Kursumuz sabah 10.00 akşam 23.00 arası açıktır.
  • Kursumuz da stres faktörü kesinlikle yoktur.
  • Kursumuzdan içeriye girdikten sonra sanat kokusu sizi etkisi altına alacaktır.

Siz hangi Sevgililer Günü rivayetine inanırsınız bilemiyoruz fakat, bu sevgililer gününde kendi rivayetinizi oluşturmak için Sanat Merkezimize gelmeye ne dersiniz?

İster kendinize, ister sevgilinize hediye edebileceğiniz dersler;

Hatta isterseniz beraber bile ders alabilirsiniz.

Ayrıca Çift Olarak Gelecek Olan Arkadaşlara Özel Fiyat İmkanı 🙂

Çok geç olmadan 0507 314 36 64 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak ücretsiz deneme dersimiz için randevu alabilirsiniz.

Cevap Bırakın

Your email address will not be published.

Open chat